ستاد دیه استان فارس
جمعه 16 تیر 1402
16:20
690کمک 8.6 میلیارد ریالی سران قوا به گلریزان ستاد دیه کشور


رئیس هیات امناء ستاددیه کشور گفت: سران قوای مجریه، قضائیه و مقننه بمنظور آزادی زندانیان غیرعمد با اختصاص 8 میلیارد و 600 میلیون ریال، در سی و ششمین جشن گلریزان این نهاد مردمی مشارکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی با اعلام این خبر گفت: رمضان 1402 حجت الاسلام رئیسی با اهدای مبلغی معادل 7 میلیارد ریال، محمدباقر قالیباف با واریز مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال و حجت‌الاسلام اژه‌ای نیز با اختصاص بخشی از حقوق ماهانه خود به میزان یکصد میلیون ریال در راستای آزادی محکومان غیرعمد، همیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند شدند.

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور افزود: چراغ آیین گلریزان ستاد دیه کشور امسال نیز طبق رسم هر ساله با کمک رهبر معظم انقلاب اسلامی روشن شده و با دریافت رقم 15 میلیارد ریال از سوی معظم‌له تا به امروز زمینه آزادی صدها زندانی جرایم غیرعمد را فراهم نموده است.

وی با اشاره به ماهیت مردمی ستاد دیه اظهار کرد: منبع مالی تمام اقدامات حبس‌زداء ستاد دیه در سراسر کشور همواره متکی به کمک‌های دریافتی خیرین خداجو بوده و در این راستا با عنایت به جمعیت 12 هزار نفری زندانیان جرایم غیرعمد موجود در سطح ندامتگاه‌ها، همیاری بیشتر طبقات مختلف اجتماعی و همراهی دیگر شخصیت‌های حقوقی و مسئولین نظام در برپایی هرچه باشکوه این آیین معنوی انتظار می‌رود.

جولایی در خصوص دلایل غیرحضوری بودن گلریزان امسال ستاد دیه کشور گفت: به جهت سفرهای نوروزی بسیاری از هموطنان عزیز و همچنین حفظ سلامت خیرین در روزهای شیوع سویه جدید کرونا مقرر گردید سی و ششمین آیین گلریزان ستاد دیه مرکز با شعار «شما هم دعوتید» به صورت غیرحضوری برپا شود تا چتر حمایتی ویژه «ماه مهمانی خدا» تا روزهای منتهی به عید فطر بر روی جمعیت زیادی از زندانیان نیازمند گسترده شود.

وی در خصوص راه‌های ارتباطی خیران با ستاد دیه یادآور شد: با توجه به سابقه و مقبولیت مراجعات حضوری به نمایندگی‌های ستاد دیه و حضور حداکثری خیرین در برخی از جشن‌های گلریزان، اما عمده وجوه واریزی مردم شریف ایران برای امر حسنه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از طریق پرداخت‌های برخط انجام می‌شود.