: 418
1402.08.12 @ 12:52


آزادی 17زندانی ایثارگر جرایم غیر ، به همت خیرین فارسی

مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس خبر از آزادی 17 زندانی ایثارگر جرائم غیر عمد ، در  طی شش ماه اول سال جاری به همت و مشارکت خیر استانی داد .


به گزارش روابط عمومی ستادد دیه استان فارس : اسحاق ابراهیمی طی هجدهمین جلسه هیات امناء فارس  با اشاره به تفاهم نامه منعقد گردیده فی مابین  بنیاد شهید و امور ایثارگران و  ستاد دیه کشور در راستای تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران بدهکار نیازمند این 17 نفر با کمک و همیاری خیرین از زندانهای سطح استان آزاد گردیدند .

مدیرکل زندان ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس اظهار داشت: کل بدهی این 17 زندانی ایثارگر آزاد شده ، که 16 مرد و 1 زن بوده است . بالغ بر 60 میلیارد و 850 میلیون تومان می باشد ، که با قبولی دادخواست اعسار توسط قضات محترم 3 میلیارد و 319 میلیون از بدهی افراد کم گردیده است .

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس افزود : به همت کمیته صلح وسازش این ستاد 54 میلیارد و 68  میلیون تومان گذشت رضایتمندانه از شکات پرونده بعمل آمده است و مبلغ 3میلیارد و  149میلیون تومان  ، از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران و تسهیلات تامین و زمینه آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

اسحاق ابراهیمی با بیان این موضوع که منسوبین درجه اول اعم از والدین، همسر و  فرزندان شهداء آزادگان و جانبازان مورد حمایت ستاد دیه قرار خواهند گرفت در ادامه با اشاره به بند 5 این سند همکاری گفت : بنیاد شهید و امور ایثارگران یک پنجم و ستاد دیه هم چهار پنجم مبلغ بدهکاری ایثارگر مانند دیه ، مهریه ، نفقه و محکومین مالی غیر را تامین خواهند کرد .

مدیرکل زندانها و مدیرنمایندگی ستاددیه فارس : باتشریح این مطالب که به گفته معمار بزرگ انقلاب اسلامی " امام خمینی (ره) " می‌بایست از مقام والای خانواده‌های شهدا و ایثارگران تجلیل کرد و در همه حال در برخورد با آنان توأم با احترام باشد و در همه‌ی خدمات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و درمانی بایستی خانواده‌ی شهدا و جانبازان و ایثارگران در اولویت باشند گفت : در سال ۱۳۶۹ با ابتکار شهید بزرگوار لاجوردی ستاد مردمی دیه تأسیس شد و  این شهید گرانقدر اولویت را بر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران قرار داده بود است .

در پایان اسحاق ابراهیمی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان  فارس : با اشاره به اقدامات خداپسندانه و انسان دوستانه خیرین استان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را عملی بسیار پسندیده عنوان نمود و با ترویج و نشر اینگونه اقدامات نیکو به گسترش فرهنگ همنوع دوستی و دستگیری از نیازمندان در جامعه کمک نمایند.

شایان ذکر است ستادددیه استان فارس با شماره حساب 11991199/10 نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی 6104337770030961 آماده دریافت کمک های نقدی خیرین  در امر آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.