: 414
1402.07.29 @ 17:10


آزادی 291 زندانی جرایم غیر عمد به همت خیرین فارسی

مدیرکل زنداها و مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس خبر آزادی 291 زندانی جرائم غیر عمد به همت و مشارکت خیر استانی داد .


به گزارش روابط عمومی ستادد دیه استان فارس : اسحاق ابراهیمی در دیدار با خبرنگار صدا و سیمای مرکز فارس عنوان نمود که از ابتدای سال جاری با مشارکت خیرین در قالب جشن های گلریزان و برنامه های تلویزیونی زمینه آزادی 291 زندانی نیازمند جرایم غیر عمدفراهم شده است .

مدیرکل زندان ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس اظهار داشت: رقم بدهی این زندانیان آزاد شده 981 میلیارد و 281 میلیون تومان بوده است ، که با قبولی دادخواست اعسار توسط قضات محترم مبلغ 310 میلیارد و 582 میلیون تومان  از بدهی این افراد کسر و مبلغ 625 میلیاردو 205 میلیون تومان  توسط کمیته صلح وسازش گذشت رضایتمندانه بعمل آمده است و مابقی بدهی این افراد به مبلغ 40 میلیاردو 322میلیون تومان ، از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران و تسهیلات بانک های عامل تامین و زمینه آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید .

اسحاق ابراهیمی مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس عنوان نمود : دستگیری از مستمندان و انفاق به نیازمندان از زیباترین خصلت های نیکوی مؤمنان است و به همین دلیل، موردتوجه فراوان در متون دینی واقع شده است؛ به گونه های که می توان آن را در کنار نماز، برجسته ترین عبادت مورد تأکید قرآن دانست.

مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس با بیان این موضوع : مهم ترین آثار فردی انفاق عبارت است از ، برکت و افزونی مال، دوری از بلا، تزکیه و طهارت نفس، آمرزش گناهان و.. برجسته ترین آثار اجتماعی آن شامل رفع فقر از چهره ی جامعه ی اسلامی و استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی، پیشرفت و پویایی نظام اقتصادی، صیانت جامعه از تباهی و گسترش فساد می باشد.

مدیرکل زندان ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در پایان اظهار داشت: در هفته این  با هدف تجلیل از خیرین استانی و در راستای هم افزایی جهت آزادی تعداد کثیری زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد اقدام به برگزاری جلسه ای با حضور تعدادی از خیرین و مسئولین استان نمودیم . که امید است با حضور و همراهی خیرین خوب استان فارس برگ زرین دیگر در پیشگاه الهی ثبت گردد .

شایان ذکر است ستادددیه استان فارس با شماره حساب 11991199/10 نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی 6104337770030961 آماده دریافت کمک های نقدی خیرین  در امر آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.