: 269
1398.07.06 @ 17:00


مدیرکل زندان های فارس: تعداد ۱۱۳۹نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان به کمک خیرین نیاز دارند

هفتاد و ششمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان فارس با حضور حجت الاسلام سید صدراله رجایی نسب معاون قضایی رئیس کل دادگستری فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس، سید تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس، اصغر تراب پور مدیرنمایندگی ستاد دیه استان و اعضای هیأت امنای ستاد دیه در اداره کل زندان های فارس برگزار شد.


در هفتاد و ششمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان فارس، تعداد ۲۸ پرونده بررسی و زمینه آزادی ۱۱نفر از زندانیان با پرداخت تسهیلات به صورت بلاعوض فراهم شد و زمینه آزادی سایر زندانیان نیز با اعطای تسهیلات وام از طریق بانک های عامل و وجوه اداره شده از بانک تجارت و بلاعوض فراهم گردید.
اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در این جلسه ضمن قدردانی از حضور خیرین گفت: در استان فارس تعداد ۱۱۳۹نفر از زندانیان مرتکب جرایم غیرعمد در زندان ها محبوس و ۱درصد این افراد زنان و بعضاً سرپرست خانوار هستند و به کمک خیرین نیک اندیش نیاز دارند از ابتدای سال جاری تاکنون با همت خیرین و ستاد دیه استان زمینه آزادی۲۰۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شده است.
نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس گفت: خشکسالی، نوسانات بازار و مشکلات اقتصادی، عدم تجربه کافی در زمینه شغلی، نداشتن سرمایه اولیه، عدم اطلاع کافی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه موجب شده تا آمار زندانیان جرائم غیرعمد به ویژه بدهکاران مالی رو به افزایش باشد.
مدیرکل زندان های فارس افزود: کمک به زندانیان جرایم غیرعمد، کمک به خانواده آنان و جامعه می باشد و با آزادی سرپرست خانواده بسیاری از بزه های احتمالی که متوجه خانواده این افراد می شود کاهش می یابد.
وی نقش شکات در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را مؤثر دانست و تأکید کرد: پرونده زندانیانی که شاکی خصوصی دارند قبل از جلسه بررسی و درخصوص تخفیف و گذشت از شکات اقدام شود.
در ادامه از خیرین نمونه که در جشن های گلریزان کمک های زیادی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد داشتند با اهداء لوح سپاس قدردانی شد.
شایان ذکر است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه #۷۷۷۷۰۷۱