جمعه 1 اردیبهشت 1402
17:21
481محمدمهدی کیانی

به همت خیرین فارسی 387 زندانی غیر عمد آزاد شده اند


به گزارش روابط عمومی ستاددیه فارس ، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانها و مدیرستاد دیه فارس در جمعی از خیرین اظهار نمود . از ابتدای سال  جاری  تعداد  387 زندانی  نیازمند  جرایم  غیر  عمد  ،  به همت والای خیر فارسی از زندانهای  سطح استان آزاد گردیدند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندها و مدیرنمایندگی ستاددیه فارس در جمع خیرین در ستاد دیه فارس با بیان اینکه جامعه هدف ما در ارتباط با ستاد دیه افرادی هستند که بدلیل الزامات قانونی و بدلیل محکومیت های مالی یا دیات به زندان می افتد و خانواده آنها در معرض متلاشی شدن و فرزندانش هم در خطر آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و باید به گونه ای عمل شود تا خانواده به عنوان نهاد مقدس کمتر دچار آسیب شود .

ابراهیمی در ادامه افزود از این 387  زندانی جرایم غیر عمد ؛ تعداد 385 نفر مرد و تعداد 29 نفر  زن  با بدهی بالغ بر از 438 میلیارد تومان ، که با تلاشهای صورت گرفته توسط در شوراهای صلح وسازش مبلغ   189میلیارد  تومان گذشت رضا یتمندانه حاصل شده است .

مدیر ستاد دیه فارس با تصریح این موضوع که در ماه های پایانی سال ستاد دیه در راستای فراهم نمودن استخلاص زندانیان جرائم غیرعمد اقدام به دعوت از خیرین به منظور مساعدت و کمک در قالب جشن های گلریزان جهت  فراهم نمودن موجبات آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نموده است .

گفتنی است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب 11991199/10نزد کلیه شعبه بانک ملت  آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.