یکشنبه 26 تیر 1401
14:45
506کمک 2 میلیارد ریالی اتاق اصناف مرکز فارس به زندانیان جرایم غیر عمد


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس : درآستانه عید غدیر مهندس سید محمودهاشمی  ، رئیس اتاق اصناف فارس (ع) با جمعی از اتحادیه های شهر شیراز با حضور در اداره کل زندانهای فارس ضمن دیدار با اسحاق براهیمی ، مدیرکل زندانها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس و اهدای مبلغی2 میلیارد ریال زمینه آزادی 8 زندانی جرایم غیر عمد را فراهم نمودند . 

مدیرکل زندان های استان و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس اظهار داشت: در جلسه امروز  نیز 8 زندانی جرایم غیر عمد، با جمع  کل بدهی 228 میلیارد و 649 میلیون ریال بوده است که مبلغ 97 میلیارد و 152 میلیون ریال، از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده و مبلغ 128میلیارد و 908 میلیون ریال اعسار توسط قضات پذیرش شده است و 2 میلیارد ریال از طریق اتاق اصناف فارس و مابقی توسط ستاد دیه پرداخت شد که زمینه آزادی این افراد از زندان فراهم گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس عنوان نمود : برخی از افراد آبرومند و متدین جامعه به دلیل بدهی ناخواسته و جرائم غیرعمد راهی حبس می‌شوند که حمایت خیران از این افراد موجب رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه و کاهش جمعیت زندان‌ها شده و در یک نگاه کلی به اقتدار بیشتر نظام می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه با آزادسازی زندانیان از فروپاشی خانواده ای جلوگیری می شود افزود: خیرین باید نسبت به این نوع کار های جهادی توجه بیشتری از خود نشان دهند تا هدف حبس زدایی ، به طور مطلوب تحقق یابد.

مهندس سیدمحمود هاشمی : هدف از این اقدام خداپسندانه و جهادی را حفظ کانون خانواده آنان دانست و گفت: مددجویانی که به دلیل وقوع جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند نیاز به حمایت بیشتری از سوی نیکوکاران و جهادگران دارند.

رئیس اتاق اصناف فارس اظهار داشت ؛ تمکن مالی و ثروت اقتصادی را نعمت و امانت الهی در نزد افراد دانست و افزود: توفیق فراهم کردن زمینه شادی در جمع یک خانواده زندانی نیازمند  ارزش والایی دارد.

سیدمحمود هاشمی در ادامه با قدردانی از حمایت های مستمر نیکوکاران این استان اظهار کرد: کمک خیرین در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بیانگر درک درست مردم از مسایل حوزه های اجتماعی، فرهنگی و دینی در جامعه است و حس انسان دوستی مردم ولایتمدار ایران اسلامی و استان فارس را بازگو می‌کند.

مدیرنمایندگی ستاددیه فارس در پایان با اهدای لوح سپاس از همکاری خوب اتاق اصناف و اتحادیه های تقدیر و تشکر بعمل آمد

شایان ذکر است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد  کلیه شعبه  بانک ملت  و  شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱  آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد .