جمعه 24 تیر 1401
15:59
466آزادی 123 زندانی جرائم غیر عمد در طرح " نذر رهایی " با همکاری سپاه فجر استان فارس


رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاددیه استان فارس خبر آزادی 123 زندانی جرائم غیر عمد در طرح " نذر رهایی " با همکاری سپاه فجر استان فارس داد.

نهمین مرحله از آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد استان فارس با عنوان " نذر رهایی" با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، فرمانده سپاه فجر استان و جمعی از مدیران و خیّران نیک اندیش استان فارس برگزار شد و زمینه آزادی 123 زندانی فراهم گردید

رئیس کل دادگستری  استان فارس در این آئین همت سپاه فجر استان در خصوص سازماندهی طرح " نذر رهایی" را ستود و با بیان اینکه طرح " نذر رهایی " همزمان با اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی آغاز گردید و با نام شهید سلیمانی با ابتکار سپاه فجر استان و با حضور خیّران نیک اندیش و مسئولان استان این طرح رونق و برکت یافت گفت: امروز نیز با همت همه دست اندرکاران 123 زندانی از زندان رهایی یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی حضور پر رنگ بانوان خیّر استان فارس در مراحل مختلف آزاد سازی زندانیان را نیز از جمله نکات مهم طرح " نذر رهایی" دانست و با بیان اینکه بانوان خیّر استان فارس زمینه آزادی  48 نفر از بانوان و مادران زندانی را در سال گذشته فراهم کرده اند گفت:  این اقدامات با همکاری قضات و کارکنان اداره کل زندان ها تکمیل و در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

نمانیده عالی قوه قصائیه در استان فارس همچنین از تحت مراقبت الکترونیکی قرار گرفتن  200 زندانی توسط پابندهای الکترونیکی خبر داد و با اشاره به اینکه دستگاه قضایی نیز به موازات تلاش خیّرین کمک به زندانیان مستحق بهره مندی از ارفاقات قانونی را در دستور کار دارد افزود: با اقدامات قضایی انجام شده در زوهای آتی نیز  400 زندانی دیگر نیز از این ظرفیت قانونی بهره مند و از زندان آزاد می شوند.

 وی در ادامه افزود: در سه ماهه اول امسال نیز دادگستری فارس با رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده های اعسار زندانیان قریب به 40 میلیارد ریال به زندانیان جرائم مالی غیر عمد کمک کرده است.

رئیس شورای قضایی استان دربخش دیگری از سخنان خود به وجود 757 زندانی دیگر جرائم غیر عمد و 160 زندانی مهریه در استان فارس اشاره و تصریح کرد: تلاش های سازمان ها و نهاد های حمایتی و همچنین خیّرین استان و استفاده از ظرفیت های قانونی باید به نحوی  متمرکز شود تا همه زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد بتوانند از نعمت بزرگ آزادی بهره مند شوند.

در این مراسم دادستان عمومی و انقلاب مر کز استان نیز با بیان اینکه  هر چقدر که دستگاه قضایی خود را مقید به یاری رساندن به مددجویان جرائم غیر عمد می داند؛ در برخورد با مجرمان حرفه ای و محکومان جرائم مهم قاطعانه برخورد می کند گفت: این انتظاری است که جامعه از مجموعه قضایی دارد و ما این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.

سید مصطفی بحرینی همچنین به ورود برنامه ریزی شده دادسرا به موضوع پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه اشاره کرد و افزود: بخشی از تحقق این موضوع توجه به جلوگیری از آسیب های زندان و آسیب های در انتظار خانواده های زندانیان است.

 وی در پایان با تجلیل از ورود مسئولانه سپاه فجر استان و همچنین نهاد های حمایتی در جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد  بیان داشت: هماهنگی و همدلی ایجاد شده توسط سپاه فجر و هدایت اقدامات خیر خواهانه نهاد های گوناگون و خیّرین استان به سمت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ستودنی و شایسته تقدیر است