شنبه 25 دی 1400
8:02
320ستاد دیه آزادی بیش از ۴۸۰۰ زندانی را درسال ۱۴۰۰ محقق کرد/ تدارک رهایی ۲ هزار زندانی در طرح شهید سلیمانی


علی شمس مدیرعامل ستاددیه کشور درباره مسائل مربوط به ستاد دیه گفت: در اجرای وظیفه‌مان طی هشت ماه ابتدایی امسال، بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر را آزاد کرده‌ایم. همچنین برنامه‌ریزی برای آزادی دو هزار نفر را در طرح شهید سلیمانی مدنظر داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، علی شمس، مدیرعامل ستاد مردمی دیه و رسیدگی به امور زندانیان نیازمند در نشست سراسری مدیران کل زندان‌های کشور گفت: جای خوشحالی دارد که رئیس جدید سازمان زندان‌ها امروز به خوبی درقبال آنچه در داخل بندها می‌گذرد حتی به شکل جزئی آشناست و این نشان از تسلط او به زندانبانی دارد. 

وی افزود: همواره در کتاب‌ها و پژوهش‌هایم تأکید کرده‌ام که مسائلی همچون وکیل‌بند تا امنیت زندان‌ها را باید جدی گرفت. امروز مدیری بر سر سازمان زندان‌ها آمده که درون زندان‌ها را می‌شناسد و در این حوزه کسب تجربه کرده است. بنابراین در مقطع کنونی و در حوزه اداره زندان‌ها، باید به سمت احیای پویایی و بالندگی دوباره رفت. 

وی در مورد عملکرد ستاد دیه نیز توضیح داد: ستاد دیه یک نهاد مردمی است که به ظاهر کار آزادسازی زندانیان را انجام می‌دهد اما درواقع اقشار مرتبط را نیز در پرورنده‌های مرتبط تحت حمایت گذاشته است. در این راستا و در هشت ماه ابتدایی امسال بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر را آزاد کرده‌ایم. 

مدیرعامل ستاد مردمی دیه و رسیدگی به امور زندانیان نیازمند گفت: با اجرای تسری در زندان‌ها متأسفانه ستاد دیه چند ده نفر از نیروهای خود را از دست داده که این نیز ضرری به خود سازمان است. حتی ستاد ما در برخی استان‌ها به یکباره تعطیل شد؛ امیدوارم هرچه زودتر نیروی انسانی ستاد را بازیابی کنند.

شمس همچنین خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای آزادی دو هزار نفر را در طرح شهید سلیمانی مدنظر داریم که در این راستا بطور جدی نیازمند یاری مدیران استان‌ها برای جذب کمک‌های مردمی در مسیر تدارک رهایی آزادی مددجویان هستیم.

گفتنی است همایش سراسری مدیران کل زندان‌های کشور در روز پنجشنبه، چهارم آذرماه با حضور غلامعلی محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و سایر مدیران ستادی و استانی در دستور برگزاری است.