یکشنبه 14 آذر 1400
19:55
643



مدیر عامل ستاد دیه کشور در بازدید از ستاد دیه فارس، پرونده های زندانیان مالی را بررسی کرد.


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس ، جلسه ای با حضور علی شمس مدیرعامل ستاد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس و کارکنان ستاد دیه استان برگزار شد و عملکرد ستاد دیه  فارس درحوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

 

علی شمس مدیرعامل ستاد دیه کشور در این جلسه با تأکید بر بهره مندی از ظرفیت نیروهای متعهد و دلسوز ، جهت  شناسایی زندانیان واجد شرایط نیازمند محبوس در زندانهای سطح استان و تسریع در تکمیل پرونده های آنان و تلاش برای آزادی این افراد باید در اولویت فعالیت های کارکنان ستاد دیه قرار گیرد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان این مطلب، که فعالیت این نهاد مردمی نجات‌بخش خانواده‌های نیازمند بسیاری می باشد و  کار در این مجموعه معنوی ، لطف و توفیق الهی است .

شمس ادامه داد: رسالت ستاد دیه این است که به افراد مستحق و نیازمند کمک کند اما باید به گونه ای عمل کنیم که حق شاکی هم تضییع نشود.

مدیر کل زندانها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه از ابتدای سال جاری تاکنون گفت:از ابتدای سال جاری تعداد 300نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با همت خیرین از زندان های استان آزاد شده اند.

اسحاق ابراهیمی افزود: هم اکنون تعداد 770 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان های استان بسر می برندکه مجموع بدهکاری آنان بیش از 200 میلیارد تومان است. که این افراد به حمایت خیرین و نیکوکار نیازمند هستند.

مدیر کل زندانها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس بابیان این موضوع که سال گذشته تعداد 488 نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد که شامل 459 مرد و 29 زن با کل بدهی به مبلغ  2/693/974/122/912 ریال از زندانهای فارس آزاد شدند.

وی ادامه داد : از کل این زندانیان نیازمند آزاد شده تعداد 451 نفر محکومین جرایم مالی و 37 نفرنیز محکومین به پرداخت دیه بوده اند و مبلغ 1/577/011/434/815 ریال تخفیف و گذشت رضایتمندانه بعمل آمده است .

اسحاق ابراهیمی افزود ، امسال نیز به مناسبت سالگرد سردار شهید سلیمانی طی مراسمی زمینه آزادی زندانیان جریان غیرعمد استان با همت خیرین و نیک اندیش فراهم می شود و تا پایان سال روند آزادی ادامه دارد.