پنجشنبه 22 مهر 1400
18:35
447آزادی 12 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در آستانه شهادت امام حسن عسکری (ع)


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان فارس : اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانها و مدیر نمایندگی  ستاد دیه فارس در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام نمود به همت خیرین فارسی در روز شهادت امام حسن عسکری (ع) ،  تعداد 12 نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد  محبوس در زندانهای استان آزاد می گردند.

مدیرکل زندانها و مدیرنمایندگی ستاد دیه استان فارس با بیان این موضوع که امام حسن عسکری (ع) که در سن جوانی به شهادت رسید  دارای برجستگی‌های و صفات اخلاقی بسیاری ازجمله 1.عبادت و بندگی خداوند سبحان 2. زهد و ساده زیستی 3. سخاوت و بخشش است ، که الگو مناسبی برای جوانان و سایر اقشار جامعه می باشد.

اسحاق ابراهیمی افزود : خیرین و نیکو کاران با بهره گرفتن از فرمایشات گهربار این امام بزرگوار و با انجام سخاوت و بخشش که در همه زمان‌ها درمان اختلاف طبقاتی بوده است، باعث می‌شود امنیت و شادی در جهان حاکم شود و انسان در سایه بذل و بخششی که انجام می‌دهد، یقین خود را به منصه ظهور بگذارد. 

ابراهیمی عنوان نمود: از این 12 مددجوی جرایم غیر عمد 10 مرد و2 زن  با بدهی بالغ بر 1 میلیارد 500 میلیون تومان بوده که با تلاشهای صورت گرفته توسط شوراهای صلح وسازش مبلغ  700 میلیون تومان گذشت رضا یتمندانه حاصل شده وبا پرداخت 800 میلیون تومان ، موجبات استخلاص آنان فراهم شد .

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان فارس با بیان این موضوع که با تلاشهای پرسنل ستاد دیه و همکاری خوب مددکاران زندان های سطح استان ، طی هفت ماه گذشته تعداد 220 نفر از مددجویان واجد شرایط که 11 نفر از آنان زن و مابقی مرد بودند از زندانهای سطح استان آزاد گردیدند افزود : اصل بدهی این تعداد مددجو 123/588/928/723تومان  بوده که با تلاشهای واحد صلح وسازش ستاد دیه فارس56/173/806/438  تومان گذشت رضایتمندانه بعمل آمده است .

وی ادامه داد: خیرین می‌توانند کمک‌های خود را جهت انجام این امر به‌ صورت اینترنتی یا تلفنی نیز پرداخت کنند، افزود: شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره‌ حساب 11991199/10 به همراه سامانه تلفنی #۱۰۱۰۱۰*۴*۷۳۳* و سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۹۹۰۰۰۳۱۴۸۹-۵۰۰۰۲۴۳۴۵۶۷ برای دریافت کمک‌های مردمی مشخص‌شده است .