یکشنبه 25 شهریور 1397
9:06
389کاهش آمار رانندگان زندانی


مدیرعامل ستاد دیه کشور از کاهش آمار زندانیان حوادث رانندگی در زندان های کشور خبر داد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور از کاهش آمار زندانیان حوادث رانندگی در زندان های کشور خبر داد.

سیداسدالله جولایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اظهار کرد: با تصویب قانون بیمه شخص ثالث زندانیان حوادث رانندگی کاهش چشمگیری داشته و فقط تعداد محدودی راننده زندانی داریم که مربوط به قبل از تصویب این قانون است و مشمول کمک های صندوق خسارت‌های بدنی نمی‌شوند اما در بودجه سال 96-97 برای حل مشکل این زندانیان پیش‌بینی لازم انجام شده است.

جولایی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر معاون اجرایی ستاد دیه کشور و مدیرعامل صندوق خسارت‌های بدنی به استان فارس رفتند و برای حدود 50 زندانی حوادث رانندگی تعیین تکلیف شد، 20 نفر آزاد شدند و دیگران هم به تدریج آزاد می‌شوند.

وی درباره آمار بدهکاران مالی افزود: در حال حاضر بیش از 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های کشور محبوس هستند که سهم اندکی به حوادث رانندگی اختصاص دارد و حدود 7 هزار نفر جرائم مالی شامل مهریه، نفقه و چک دارند و برخی دیگر هم که مشمول کمک‌های ستاد دیه می‌شوند افرادی هستند که جرائم نزدیک به عمد داشته‌اند اما دوران محکومیت آن‌ها سپری شده و می‌شود به آنها کمک کنیم تا از زندان آزاد شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال 1887 زندانی جرائم غیرعمد با کمک ستاد دیه و خیرین آزاد شده اند که بدهی آنها 193 میلیارد تومان بوده و مددکاران ستاد دیه توانسته‌اند 85 میلیارد تومان از شکات آنها گذشت بگیرند.