یکشنبه 3 اسفند 1393
14:22
2576شناسایی نیازمند نسبت به استخلاص زندانی الویت بیشتری دارد


رئیس کل دادگستری کرمانشاه در دیدار با اعضای هیئت مدیره ستاددیه این استان ضمن تأکید بر بهره مندی از نیروهای مومن و متعهد در جهت تحقیق و شناسایی مستحقان محبوس در زندان گفت: شناسایی مددجوی واجد شرایط نسبت به آزادی این قبیل زندانیان نیازمند همواره باید از الویت بیشتری برخوردار باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاددیه کشور،  محمدرضا عدالت‌خواه رئیس کل دادگستری کرمانشاه و رئیس هیئت مدیره ستاددیه این استان با تشکر از زحمات ستاددیه فعالیت این نهاد مردمی را نجات‌بخش خانواده‌های بسیاری عنوان کرد و افزود: کار در این مجموعه معنوی لطف خداوند به ما بوده و حقیقتا خدمت در این سنگر مقدس وتوفیق الهی بوده و هست.

وی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های خادمان این نهاد بی هیچ چشم داشت مادی انجام می‌شود، یادآور شد: هم‌وطنان نیازمند و اغلب آبرومند و متدینی هستند که بر حسب یک اتفاق ناخواسته دچار یک گرفتاری شده و یا مدیون مالی گردیده‌اند، شناسایی و دستگیری از چنین افرادی که بدون هیچ پشتوانه مالی به دلیل عدم استطاعت مالی در پرداخت دیه یا بدهی راهی زندان شده‌اند، توفیق بزرگی است که خداوند متعال نصیب هر بنده‌ای نمی‌کنند.

وی با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات به ظاهر ساده‌ای که در بیشتر موارد عواقب بزرگ و جبران‌ناپذیری را به فرد و جامعه تحمیل می‌کند، تصریح کرد: در زمینه فرهنگ‌سازی و پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان بایستی کارها با نظم و ترتیب پیش رفته و انجام این قبیل اقدامات سخت و حساس طبق یک برنامه‌ریزی مدون و بلند مدت صورت گیرد.

عدالت‌خواه مهمترین موضوع این ستاد مردمی را  رعایت مقررات سازمانی دانست و اظهار داشت: ستاددیه بر اساس تعامل و ارتباط خود با سازمان زندانهای استان و دادسرا و پیشنهاد می شود تمامی فرآیند آزادسازی افراد تحت حمایت این نهاد مردم نهاد طبق آیین‌نامه موجود شناسایی شده و کمک به این افراد طبق قوانین و مقررات صورت پذیرد.

رئیس هیئت مدیره ستاددیه استان  با یادآوری این نکته که کرمانشاه کمک‌های ما برای آزادی زندانی زندانیان نیازمند همواره باید برای عموم باشد، افزود: برای معرفی عمومی و خارج ساختن از دسترسی های افرادی خاص برای بهره‌مندی از تسهیلات این ستاد در صورت نیاز به ارشاد از سوی قضات و کارشناسان، دادگستری استان این آمادگی را در چارچوب قوانین و اختیارات دارد تا به ارائه مشاورت و معاضدت قضایی در خصوص پرونده‌های جرائم غیرعمد بپردازد.

درادامه این جلسه توحیدی‌فر معاونت اداری مالی دادگستری استان در سخنان کوتاهی گفت: ستاددیه در استان همواره مورد وثوق بوده و همیشه یکی از مراکز و ابزارهای مهم و سالم در جهت ابلاغ و اجراء سیاستهای اجرایی دادگستری بوده و خواهند بود.

اژدر اسدبگی، مدیرکل سازمان زندانهای کرمانشاه نیز ضمن تشکر از زحمات اعضای ستاددیه این استان  اظهار داشت: اولویتهای ستاد ،دیات، بدهی‌های مالی غیرکلاهبرداری و مهریه‌های معقول و نفقه بوده که برای خدمت رسانی بیشتر و بهتر به این قشر آسیب‌پذیر  درخصوص عدم همکاری بعضی ازبانکها باستاد پیگیری‌ای بیشتر و دقیق‌تری صورت پذیرد.

در پایان این دیدار بابک ترابی، مدیرعامل ستاددیه استان ضمن عرض تبریک انتصاب رئیس جدید دادگستری استان، به معرفی اعضای هیئت مدیره این ستاد پرداخت و گفت: اعضای این مجموعه همگی از خیرین بنام و معتمدین شهر می‌باشند که همگی به‌صورت افتخاری و باجدیت  واهتمام فراوان درتمام مدت 13 سالی که افتخار خدمت در جلسات هیئت مدیره این نهاد را به عهده دارند، بصورت منظم هر هفته تشکیل جلسه داده و کلیه اعضا در متن روند پرونده ها قرار داشته و بطور مستقیم با شکات چهره‌به‌چهره گفتگو نموده و و برای اخذ گذشت با آنها مصالحه می نمایند.

ترابی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و پیش روی ستاددیه استان افزود: در سال 92 تعداد 203 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با همت نیکوکاران ملائک کردار استان آزاد شده و در 6ماهه اول سال جاری هم با استعانت از همین کمک‌های مردمی تعداد 85 مورد آزادی داشته‌ایم.