ستاد دیه استان فارس
دوشنبه 25 اسفند 1393
18:22
12039فارس با 1020 زندانی بیشترین آمار مددجویان غیرعمد را دارد


مدیرعامل ستاددیه شعبه استان فارس در بازدید از زندان شیراز گفت: استان فارس با تعداد یک هزار و 20 زندانی غیرعمد بیشترین آمار مددجویان را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی ستاددیه کشور، به منظور رسیدگی به مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد و تسریع در جهت آزادی محکومان تحت حمایت ستاددیه اسکندری در معیت  کارشناسان این نهاد مردمی در دیداری چهره به چهره در جمع زندانیان غیرعمد و غیرکلاهبرداری زندان شماره دو شیراز حاضر شد.

وی کاهش جمعیت کیفری زندانها را در آخرین روزهای باقیمانده از سال از الویت‌های اصلی ستاددیه عنوان کرد و گفت: با همکاری خوب مددکاران این زندان شناسایی زندانیان غیرعمد و نیازمند، در کمترین فرصت و با دقت کامل انجام شده و مددجویان واجد شرایطی که در بدو ورود به زندان شناسایی شده‌اند، پس از انجام تحقیقات جامع در خصوص وضعیت مالی و خانوادگی این افراد در آستانه آزادی قرار دارند.

مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان فارس تصریح کرد: با تشکیل جلسات مستمر و منظم هیئت مدیره به صورت هفتگی طی نود و سومین جلسه به پرونده بیش از 1860 نفر از زندانیان رسیدگی شده است.

اسکندری ادامه داد: تعداد540 نفر از این محکومان که 94.4 درصد آنها مرد و 6.4 درصدشان را زنان تشکیل داده‌اند، طی بررسی دقیق پرونده‌ها توسط کارشناسان ستاددیه زمینه استخلاص آنها تا پایان هفته جاری فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه آزادی زندانیان غیرعمد رتبه خوبی را به خود اختصاص داده، اظهار کرد: علیرغم این عملکرد اما هم اکنون تعداد 1020 زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندانهای استان تحمل کیفر می کنند که این آمار بالا و به دور از شأنیت مردم متدین و متعهد این استان نتیجه عدم توجه مسئولین و نهادهای آموزشی کشور به موضوع ارتباط بحث ورود به زندان با خروج از آن اتفاق افتاده است.

مدیرعامل ستاددیه شعبه استان فارس در خصوص مبلغ بدهی مجموع این زندانیان گفت: مبلغ فعلی بالغ بر 2200 میلیارد ریال می‌باشد که برای آزادسازی این افراد همت خیرین نیکوکار، همراهی اثرگذار شکات و همچنین حمایت سایر نهادهای مردمی را نیازمندیم.

w1