شنبه 9 اسفند 1399
8:19
104مشاور رئیس سازمان زندان ها و بازرس ستاد دیه کشور در بازدید از زندان های فارس، پرونده های زندانیان مالی را بررسی کرد


جلسه ای با حضور علی شمس مشاور رئیس سازمان زندان ها و بازرس ستاد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه و تعدادی از اعضای هیأت امنای ستاد دیه استان، سیدرضا اسکندری مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در اداره کل زندان های فارس برگزار شد و عملکرد ستاد دیه استان فارس درحوزه های مختلف طی ۵ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، مشاور رئیس سازمان زندان ها و بازرس ستاد دیه کشور بیش از ۲۰پرونده محکومان مالی ستاد دیه فارس را بررسی کرد.

علی شمس همچنین جانمایی زمین برای ساخت مکان ستاد دیه از طریق دستگاه های مرتبط را مورد تأکید قرار داد و گفت: طی رایزنی با دستگاه های متولی، زمینی مناسب برای ساخت مکان اداری ستاد دیه در نظر گرفته شود و در صورت نیاز از طریق ستاد دیه کشور نیز دنبال می شود.

شمس ادامه داد: رسالت ستاد دیه این است که به افراد مستحق و نیازمند کمک کند اما باید به گونه ای عمل کنیم که حق شاکی هم تضییع نشود.

مدیرکل زندان های فارس گفت: از ابتدای سال جاری تعداد ۳۱۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با همت خیرین از زندان های استان آزاد شده اند.

اسحاق ابراهیمی افزود: هم اکنون تعداد ۸۸۷نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان های استان بسر می برند که مجموع بدهکاری آنان بیش از ۵۰۰میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: پرونده تعدادی از زندانیان استان هر هفته در کمیته ویژه ستاد دیه کشور از طریق ویدیو کنفرانس بررسی می شود و خوشبختانه با اجرای این برنامه مشکل بسیاری از محکومان مرتفع شده است.

سیدر رضا اسکندری مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس گزارشی از عملکرد ستاد دیه از ابتدای سال جاری تاکنون ارائه کرد و گفت: به مناسبت سالگرد سردار شهید سلیمانی طی مراسمی زمینه آزادی زندانیان جریان غیرعمد استان با همت سپاه فجر استان، بسیج و خیرین نیک اندیش فراهم می شود و تا پایان سال روند آزادی ادامه دارد.