چهارشنبه 12 شهریور 1399
16:27
1132نیکوکار شیرازی زمینه آزادی 12 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کرد .


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس : سردار حاج مجتبی مینایی فر ، مسئول مجمع خیریه های محبان اهل بیت (ع) با جمعی از نیکوکار شیرازی با حضور در ستاددیه فارس ضمن دیدار با سیدرضا اسکندری مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس و اهدای مبلغی 930 میلیون ریال زمینه آزادی 12 مددجوی تحت حمایت این نهاد مردمی را فراهم نمودند . 

سردار حاج مجتبی مینایی فر : هدف از این اقدام خداپسندانه و جهادی را حفظ کانون خانواده آنان دانست و گفت: مددجویانی که به دلیل وقوع جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند نیاز به حمایت بیشتری از سوی نیکوکاران و جهادگران دارند.

مسئول مجمع خیریه ها محبان اهل بیت (ع) اظهار داشت ؛ تمکن مالی و ثروت اقتصادی را نعمت و امانت الهی در نزد افراد دانست و افزود: توفیق فراهم کردن زمینه شادی در جمع یک خانواده زندانی نیازمند  ارزش والایی دارد.

مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس نیز در سخنانی اظهار کرد: برخی از افراد آبرومند و متدین جامعه به دلیل بدهی ناخواسته و جرائم غیرعمد راهی حبس می‌شوند که حمایت خیران از این افراد موجب رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه و کاهش جمعیت زندان‌ها شده و در یک نگاه کلی به اقتدار بیشتر نظام می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه با آزادسازی زندانیان از فروپاشی خانواده ای جلوگیری می شود افزود: خیرین باید نسبت به این نوع کار های جهادی توجه بیشتری از خود نشان دهند تا هدف حبس زدایی که در دستور کار مقامات ارشد قضائی قرار گرفته است، به طور مطلوب تحقق یابد.

سیدرضا اسکندری در ادامه با قدردانی از حمایت های مستمر نیکوکاران این استان اظهار کرد: کمک خیرین در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بیانگر درک درست مردم از مسایل حوزه های اجتماعی، فرهنگی و دینی در جامعه است و حس انسان دوستی مردم ولایتمدار ایران اسلامی و استان فارس را بازگو می‌کند.

اسکندری با بیان این که استان فارس در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سطح کشور در زمره استان های برتر کشور است، گفت: این استان با همکاری خوب اولیاءدم و طلبکاران از نظر گرفتن تخفیف از شاکیان برای آزادسازی زندانیان، یکی از رتبه های برتر کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرنمایندگی ستاددیه فارس در پایان با اهدای لوح سپاس از همکاری خوب مجمع خیریه ها محبان اهل بیت (ع) تقدیر و تشکر بعمل آمد .

شایان ذکر است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد  کلیه شعبه  بانک ملت  و  شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد .