چهارشنبه 7 خرداد 1399
15:44
89کمک چهار میلیارد ریالی خیران دارابی برای رهایی زندانیان جرایم غیرعمد


معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان داراب گفت: خیران این شهرستان برای آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد، پرداخت چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال را متقبل شدند.

علی مظفری، افزود: به دلیل بیماری کرونا، روز سی و یکم اردیبهشت ۹۹ آیین جشن گلریزان با شرکت تعداد محدودی از خیران شهرستان داراب با هدف جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد این شهرستان برگزار شد که با وجود شرایط خاص و تعداد اندک خیران اما بیش از سالیان قبل کمک مالی جمع آوری شد.

وی بیان داشت: شهرستان داراب منتسب به امام حسن مجتبی (ع) است و آن امام همام به کریم اهل‌بیت (ع) معروف هستند و همواره خیران این شهرستان با تاسی جستن از این امام بزرگوار در این امر خیر مشارکت دارند به گونه‌ای که سال ۹۸ خیران این منطقه با اهدای ۲ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، مقام نخست فارس را به خود اختصاص دادند.

رییس دادگستری شهرستان داراب هم گفت: خیران این شهرستان با وجود اینکه امسال به سبب شیوع بیماری کرونا کمک‌های خود را بیشتر به افراد آسیب دیده از این بیماری اختصاص داده‌اند اما برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز سنگ تمام گذاشتند به عنوان نمونه، امسال مردم بخش جنت به ویژه روستای نوایگان این بخش، شهرک غدیر و تنگ طه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای این امر خداپسندانه اهدا کردند.

صادق صادقی اضافه کرد: روستای نوایگان که خود حتی یک زندانی هم ندارد، سال ۹۸ با پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال، در استان فارس برترین روستای حامی زندانیان جرائم غیر عمد لقب گرفت.

وی ادامه داد: هم اینک در زندان شهرستان داراب ۴۰ زندانی جرائم غیرعمد وجود دارد که برای آزادی آنها به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بخشی از آن توسط ستاد دیه استان فارس تامین می‌شود و مابقی آن باید از محل کمک‌های خیران جمع‌آوری شود تا این زندانیان به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

ائمه جمعه داراب و جنت شهر نیز از کمک‌های ویژه مردم این شهرستان به نیازمندان و همچنین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد قدردانی کردند.