یکشنبه 17 فروردین 1399
9:10
124مدیرکل زندان های فارس: ستاد دیه استان در اسفندماه زمینه آزادی تعداد ۱۸۹نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کرد/ کمک ۴میلیارد ریالی بانوی دندانپزشک شیرازی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد


مدیرکل زندان های فارس با ارائه گزارشی از وضعیت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: در کمیته ویژه مددجویان ستاد دیه کشور در شیراز با اعطای تسهیلات به ۱۵۶ زندانی جرایم غیرعمد استان فارس موافقت شد و تاکنون زمینه آزادی ۱۴۲نفر از زندانیان فراهم شده است.

اسحاق ابراهیمی افزود: میزان بدهی افراد آزاد شده با مساعدت ستاد دیه کشور بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال، میزان گذشت شاکی ۳۸۷ میلیارد و میزان پرداختی توسط ستاد دیه ۴۴میلیارد ریال بوده و این بیانگر آن است که با همت شاکیان و تخفیف ویژه ای که داشته اند زمینه آزادی این افراد از زندان ها فراهم شده است.

نائب رئیس ستاد دیه فارس اظهار داشت: تعداد ۹نفر از زندانیان با کمک یک میلیارد و ۲۰میلیون ریالی خیر نیک اندیش شیرازی آزاد شدند و خوشبختانه گذشت شاکیان بیش از پرداختی های ستاد دیه برای آزادی می باشد و از شاکیان پرونده که خودشان با این عمل خیرخواهانه از حقوق قانونی خود گذشته و در این کار خیر شریک هستند صمیمانه قدردانی می کنیم.

وی یادآور شد: نیکوکاران فارس همیشه در همه عرصه ها سرآمد بوده و پزشکان ما علاوه بر حوزه سلامت در عرصه خدمت رسانی به زندانیان و آزادسازی آنان نیز همواره پیشقدم هستند به گونه ای که با همت دندانپزشک شیرازی و کمک ۴میلیارد ریالی این بانوی نیک اندیش و بخشش شکات ۳۰پرونده به مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال، زمینه آزادی ۳۰ زندانی فراهم گردیده است.

مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: خیرین مبلغ ۶۵۰میلیون ریال از طریق تبلیغات صورت گرفته در رسانه ها به ستاد دیه استان واریزی داشته اند و با این مبلغ و گذشت۹۵۰میلیون ریالی شکات زمینه آزادی ۸زندانی جرایم غیرعمد فراهم شده است.

ابراهیمی گفت: تعداد زندانیان آزاد شده در اسفندماه با کمک ستاد دیه کشور و خیرین بزرگوار استان در مجموع ۱۸۹نفر می باشد و روند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با همت نیکوکاران همچنان ادامه دارد.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان فارس درجلسه ای که با یکی ازدندانپزشکان شیراز داشت خیرین و نیکوکاران را پشتوانه اصلی و مهم ستاد دیه دانست و گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، نجات خانواده ای از آسیب های اجتماعی است ونیکوکاران با کمک مادی به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نه تنها یک فرد، بلکه جامعه را از آسیب های اجتماعی نجات می دهند.

سیدرضا اسکندری  افزود: هدایت و راهبری در این حیطه نیاز به عزمی همگانی و احساس مسولیت اجتماعی از سوی همه طیف های جامعه را دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به حفظ و رعایت ارزش وکرامت افراد گفت: تمام انسان ها فی نفسه محترم هستند و باید برای زندگی آنها ارزش قائل شویم.

اسکندری با بیان اینکه جامعه هدف ما در حوزه کیفری در ارتباط با ستاد دیه افرادی هستند که بدلیل الزامات قانونی و بدلیل محکومیت های مالی و…گرفتار زندان شده اند و به کمک خیرین نیازمندند گفت: کسی که بدون مرتکب شدن جرم و جنایتی و به دلیل وقوع حادثه ای همچون تصادف به زندان می افتد خانواده اش در معرض متلاشی شدن و فرزندانش هم در خطر آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و باید به گونه ای عمل شود تا خانواده به عنوان نهاد مقدس کمتر دچار آسیب شود.

شایان ذکر است با عنایت به روزهای پایانی سال ستاد دیه در راستای اجرای عدالت اجتماعی و فراهم نمودن موجبات آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اقدام به دعوت از خیرین به منظور مساعدت به ستاد دیه و فراهم نمودن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نموده است و خوشبختانه خیرین استان فارس همچون گذشته در این زمینه پیشرو هستند.

گفتنی است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد .