پنجشنبه 7 آذر 1398
8:33
317مدیرکل زندان های فارس: شناسایی زندانیان نیازمند، اولویت اصلی ستاد دیه باشد


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس :هفتاد و نهمین جلسه ستاد دیه با حضور ابراهیمی مدیرکل زندان ها، تراب پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، اعضای هیأت امنای ستاد دیه و تعدادی از خیرین، در اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

مدیرکل زندان های فارس در جلسه ستاد دیه با تأکید بر بهره مندی از ظرفیت نیروهای متعهد در جهت تحقیق و شناسایی زندانیان نیازمند در زندان ها گفت: زندانیان واجد شرایط و نیازمند در زندان ها شناسایی و تلاش برای آزادی آنان همواره باید در اولویت مددکاران ستاد دیه قرار گیرد.

اسحاق ابراهیمی، فعالیت این نهاد مردمی را نجات‌بخش خانواده‌های بسیاری دانست و افزود: کار در مجموعه معنوی ستاد دیه لطف و توفیق الهی است.

وی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های خیرین این نهاد بدون هیچ چشم داشتی انجام می‌شود، یادآور شد: زندانیان جرایم غیرعمد، اغلب، نیازمند و آبرومند هستند که بر حسب یک اتفاق ناخواسته دچار یک گرفتاری شده و یا مدیون مالی گردیده‌اند، شناسایی و دستگیری از چنین افرادی که بدون هیچ پشتوانه مالی و به دلیل عدم استطاعت مالی در پرداخت دیه یا بدهی راهی زندان شده‌اند، توفیق بزرگی است که خداوند متعال نصیب هر بنده‌ای نمی‌کند.

گفتنی است در هفتاد و نهمین جلسه هیات امناء ستاد دیه فارس ، تعداد ۲۶ پرونده بررسی و زمینه آزادی ۶ نفر از زندانیان از منابع استانی به صورت بلاعوض و ۲۰ نفر به صورت تسهیلات استانی و ستاد دیه کشور فراهم گردید.

در این جلسه از خیرین مهندس قنبرزاده و جهانگیر با اهدای لوح سپاس قدردانی بعمل آمد.

شایان ذکر است ستاد دیه استان فارس  با شماره حساب ۱۰/۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.