سه شنبه 5 آذر 1398
8:26
483مدیرکل زندان های فارس در جلسه ستاد دیه: کمک خیرین به زندانیان، کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را به دنبال دارد


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس هفتاد و هشتمین جلسه ستاد دیه با حضور حجت الاسلام رجایی نسب معاون قضایی دادگستری فارس، ابراهیمی مدیرکل زندان ها، تراب پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، اعضای هیأت امنای ستاد دیه و تعدادی از خیرین، در اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

مدیرکل زندان های فارس گفت: خیرین نقش مهمی در آزادسازی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها دارند.

اسحاق ابراهیمی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، ستاد دیه بیش از هر زمان دیگری به حمایت نیکوکاران نیاز دارد کمک خیرین به زندانیان، کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را به دنبال دارد.

وی با تأکید براینکه کمک به همنوعان از آموزه های دین مبین اسلام است گفت: احسان در اشکال مختلفی از قبیل انعام، انفاق، صدقه، وقف، اطعام، یتیم نوازی و رسیدگی به فقرا و درماندگان تجلی پیدا می‌کند همچنان که خداوند در سوره مبارکه” انسان” آیه ۸ و ۹ می فرماید: «و به دوستی خدا به فقیر و اسیر و طفل یتیم  طعام  می دهند و گویند ما فقط برای رضای خدا به شما طعام می دهیم و از شما هیچ پاداش و سپاسی نمی طلبیم.»

مدیرکل زندان های فارس حضور خیرین در جلسات ستاد دیه استان را مایه برکت دانست و گفت: نیکوکاران به واسطه ثروتی که خداوند به آنان عنایت کرده زمینه زندگی در کانون خانواده برای انسان های گرفتار در زندان فراهم می کنند و با این کار بزرگشان، با خداوند سبحان معامله می کنند.

در هفتاد و هشتمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان فارس، تعداد ۳۵ پرونده بررسی و زمینه آزادی ۱۳نفر از زندانیان از منابع ستاد دیه استان فراهم شد و زمینه آزادی ۲۲ زندانی نیز با معرفی به ستاد دیه کشور و کمک خیرین فراهم می گردد.

در این جلسه با دعوت از خیرین، حاج ابراهیم نصیری مبلغ ۵۰میلیون تومان به ستاد دیه کمک کرد و زهرا فلکی زمینه آزادی یک نفر از زندانیان را فراهم کرد. این بانوی نیک اندیش از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی ۹ نفر از زندانیان را فراهم کرده است.

شایان ذکر است طی یک ماه گذشته، تعداد ۹۱ پرونده در ۳ جلسه ستاد دیه بررسی و زمینه آزادی ۳۰ زندانی با استفاده از منابع استان فراهم شده است و از خیرین حاضر در جلسه قدردانی شد.

گفتنی است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب  ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱  و از طریق سامانه تلفن همراه #۷۷۷۷۰۷۱*۷۸۰* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.