دوشنبه 30 مرداد 1396
13:19
1255مدیرکل زندان های فارس: استان فارس رتبه برتر کشور در جذب خیرین را دارد.


روابط عمومی ستاد دیه استان فارس :سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان هانایب رئیس هیات امناء ستاد دیه فارس در جلسه هیئت امناء و بررسی عملکرد ستاد دیه استان در ۵ ماهه اول سال جاری گفت: باتوجه به نابسامانی های اقتصادی آمار جرایم مالی در استان فارس آمار بالایی است و متاسفانه در سطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است باید با همت ستاد دیه تلاش کنیم تا زمینه آزادی بیش از۱۲۰۰نفر زندانی جرایم غیرعمد را درسطح زندان های استان فراهم نماییم.

حیات الغیب اظهار داشت: سال گذشته تعداد۴۱۲نفر زندانی جرایم غیرعمد با تلاش ستاد دیه و کمک خیرین نیکوکار از زندان آزاد شدند و این آمار باید در سال جاری افزایش یابد.
وی ادامه داد: در۵ماهه اول سال جاری مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان به صورت نقدی و ۶میلیارد تومان به صورت تعهدی جمع آوری شده است و استان فارس در جذب کمک خیرین و صلح و سازش و تخفیف از شکات در سطح کشور رتبه اول را دارد که این آمار نیز باید افزایش یابد.
مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: خوشبختانه مدیرعامل ستاد دیه استان به صورت چهره به چهره با زندانیان جرایم غیرعمد در زندان ها ملاقات می کند و افراد واجد شرایط با این روند در اولویت برنامه های ستاد دیه برای آزادی قرار می گیرند.
وی با تأکید براینکه حضور خیرین در نشست های ستاد دیه موجب دلگرمی مسئولین در زندان ها و ستاد دیه است گفت: با همت خیرین ۵۳پرونده در این جلسه بررسی و زمینه آزادی آنان بزودی فراهم می شود و انتظار می رود در جهت حمایت از این قشر آسیب دیده اجتماع همه نهادهای حمایتی و خیرین نیکوکار با مجموعه ستاد دیه و زندان ها همکاری داشته باشند.
شایان ذکر است در نشست هیئت امناء و بررسی عملکرد ستاد دیه استان در ۵ماهه اول سال، مبلغ ۵۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان جهت آزادی زندانیان از طریق اعضای هیئت امنای ستاد دیه حاضر در جلسه جهت آزادی زندانیان جمع آوری شد.
در ادامه اصغر تراب پور مدیرعامل نمایندگی ستاد دیه فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸۵نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان های استان آزاد شده اند و تا پایان شهریورماه این رقم به ۴۸۰نفر می رسد.
وی افزود: در سال جاری ۲۸نفر زندانی زن آزاد شده است و تا پایان شهریور این رقم به ۳۷ نفر خواهد رسید که در مقایسه با سال گذشته که تنها ۱۳زندانی نسوان آزادشده است آمار آزادی زندانیان نسوان نزدیک به ۳۰۰% افزایش داشته است.
مدیرعامل نمایندگی ستاد دیه فارس ادامه داد: در حال حاضر ۱۲۷۴ نفر زندانی در زندان های استان تحمل کیفر می نمایند که از این تعداد ۹۱۲نفر زندانی مالی، ۲۵۶ نفر مهریه ونفقه، و ۵۶نفر حوادث کارگاهی است
تراب پور گفت: استان فارس در جرایم مالی و مهریه و تصادف منجر به فوت درصدر استان های کشور قرار دارد که این آمار برای استان قابل تأمل است